Sertifikatai:

BUREAU VERITAS DANSK VINDUES VERIFICATION CE CERTIFICATION

Durų transportavimo montavimo instrukcija

     UAB „RODA" gaminiams suteikiama penkerių metų garantija, jeigu yra laikomasi gamintojo nustatytų naudojimo, montavimo ir eksploatavimo taisyklių.

     Garantija netaikoma, jeigu pirkėjas:

a. pilnai neatsiskaitė už prekes
b. nesuderinęs su įmonės atstovais pakeitė (arba bandė pakeisti) gaminį arba jo konstrukciją.
c. Nesilaikė gamintojo nurodytų saugaus transportavimo, montavimo ar eksploatacijos taisyklių
d. Gavęs gaminius per savaitę nuo gavimo dienos nepranešė įmonei apie išorinius gamybos defektus

    Jei yra išorinių defektų arba garantinio laikotarpio metu išryškėja vidinių defektų įmonė savo nuožiūra įsipareigoja pašalinti gamybos defektus, o jeigu to padaryti neįmanoma - pakeisti brokuotus elementus ar gaminius pagal atskirą susitarimą su užsakovu.
    Darbų atlikimo trukmė yra suderinama su užsakovu.


Gaminių techniniai duomenys ir komplektacija


    Gaminiai gali būti gaminami pagal europinį (vokišką) bei pagal skandinavišką (danišką) standartą pagal užsakovo pageidavimą.
Europinio standarto gaminiai yra gaminami iš klijuotos medienos (pušies). Konstrukcijos storis 68 mm.
     Skandinaviško standarto gaminiai yra iš masyvo (neklijuotos pušies arba raudonmedžio).
Staktos storis 115 mm, o varstomos dalies storis 56 mm.
     Medienos drėgnumas 12 ± 3 %.
     Dažų storis 90 ÷ 120 mikronų (sausa plėvelė)
    Gaminio šilumos pralaidumo koeficientas U nuo 1,25 iki 1,8 W/m²K (priklauso nuo konstrukcijos, varstymo tipo, stiklo paketų rūšies)
    Standartinio gaminio garso izoliacijos lygis apie 33 Db (Keičiant stiklo paketo rūšį, gaminio konstrukciją, gali būti kitoks)
     Lankstai ir užraktai europinio standarto langams „Franko roto"
     Skandinaviško standarto gaminiams lankstai ir furnitūra ASSA, FIX, IPA.

     Gaminio komplektą sudaro:

a. pilnai įstiklinti langų ir durų rėmai (varčios) ir staktos
b. uždarymo mechanizmų komplektas su rankenomis ir raktais (jeigu nėra kitokių užsakovo pageidavimų)
c. gaminio pakuotė (paletė didesniam negu 8 vienetai kiekiui, įpokavimas į celofaninę plėvelę)
d. griovelis apkalimams bei palangei įtvirtinti (jeigu to pageidauja užsakovas)
e. saugojimo, montavimo ir naudojimo instrukcija

     Gaminių transportavimo sąlygos

     Gaminiai turi būti transportuojami vertikalioje padėtyje.
     Tam, kad gaminiai neapsibraižytų ir neapsidaužytų turi būti saugiai sutvirtinti diržais, arba tarpusavyje gali būti susukti medinėmis lentelėmis.
     Tarp gaminių turi būti tarpas apie 2 ÷ 3 cm, kad nesusibraižytų ar neapgadintų vienas kito .
     Gaminiai turi būti transportuojami uždarose puspriekabėse ar kitose transporto priemonėse, kuriose ant jų negalėtų patekti lietus ar sniegas.


Gaminių saugojimo sąlygos


    Norint išsaugoti gaminių gerą išvaizdą ir savybes ilgesniam laikotarpiui reikėtų:

a. Gaminius montuoti tik po to kai bus uždengtas stogas ir baigti tinkavimo darbai
b. Apsaugoti gaminius nuo kritulių ir drėgmės
c. Apsaugoti gaminius nuo pašalinių smūgių bei subraižymų
d. Atidarytus gaminius nelaikyti be fiksacijos, kad skersvėjai jų nevarstytų savaime
e. Apsaugoti gaminius nuo dulkių bei apdailos medžiagų (tinko, dažų,) atliekant statybos darbus. Gaminius reikia uždengti kartonu arba kitokia apsaugančia medžiaga, plėvele.


Gaminių montavimo instrukcija


     1. paruoškite gaminio angą montavimui (nuvalykite nuo angokraščių nešvarumus ar kitokius kyšančius tinko, betono grumulus, kurie maišytų gaminio montavimui).
      2. jeigu įmanoma nuimkite varčias prieš pradedant montažą.
     3. prie staktos šonų pritvirtinkite medvarščiais plokšteles (jeigu bus tvirtinimas plokštelių pagalba) arba pragręžkite skyles ankeriams 1mm didesnes negu pasirinktas tvirtinamo ankerio diametras (tvirtinant ankerių pagalba). Tvirtinimo vietos turi būti apie 160 mm nuo staktos viršutinių ir apatinių kampų ir priklausomai nuo gaminio dydžio ne mažiau kas 700 ÷ 1000 mm pagal staktos detalių ilgį ( pav1).
      4. tvirtinant ankeriais pasirinkto ankerio 2/3 turi būti tvirtinamos sienoje, o 1/3 gaminio staktoje.
     5. prieš įkeliant staktą į angokraštį staktos išorinėje dalyje (jeigu angokraštis su užkarpa pav2) arba staktos dalyje kuri eina link sienos (jeigu nėra užkarpos pav3) besiplečiančią juostelę (plėtimasis nuo 2 iki 20 mm) atsparią UV spinduliams ir drėgmei kad užpildytų ertmes ir nedelsiant įdėti staktą į angą kol plėvelę nespėjo išsipūsti.
     6. įkėlus staktą į angą įtvirtinkite PVC arba mediniais pleištais kampuose, o apatinėje dalyje, kad stakta neišlinktų padėkite medines ar PVC kaladėles kas 700 mm.
     7. gulsčiuko pagalba išniveliuokite gaminį angoje. Horizontalios staktos detalės (apačia ir viršus) turi būti tiksliai horizontalioje padėtyje, o vertikalios detalės turi būti gulsčiuku niveliuojamos dvejuose plokštumose (staktos vidinėje dalyje ir iš išorės ar kambario pusės).
     8. tarpelis užsandarinimo medžiagoms tarp gaminio išorinės staktos dalies ir sienos neturi būti mažesnis negu 5 mm aplinkui visą gaminį.
     9. Pritvirtinkite plokšteles ar ankerius prie sienų (jeigu reikia įdėkite tarp sienos ir staktos PVC ar medines plokšteles, kad neišlinktų stakta prisukant ankerį.)
   10. Užsandarinkite tarpelį sandarinimo medžiagomis (sandarinimo putomis, pakulomis, vata ar kitomis medžiagomis). Jeigu reikia įdėkite atramas iš staktos pusės, kad sandarinant neišlinktų stakta.
   11. Įmontavus staktą uždėkite varčias ir pareguliuokite lankstus bei užraktus (jeigu reikia), kad gaminys lengvai varstytųsi ir užsidarytų.

Gaminių priežiūros rekomendacijos


√ Jei norite ilgai džiaugtis gaminiais pasirūpinkite, kad patalpa būtų pakankamai vėdinama. Statybos darbų metu (tinkuojant, betonuojant) ir kelis mėnesius po jų padidėja patalpos oro drėgmė. To pasekoje, ant langų paviršiaus gali atsirasti pelėsių, langai gali išsiklaipyti (sunkiai varstosi), lakuotas paviršius gali susigadinti (pabalti lakas, mediena gali pakeisti spalvą). Tai priklauso nuo patalpos paskirties. Vėdinkite patalpas ir langai bei durys tarnaus jums ilgai.

√ Mažiausiai du kartus per metus nuo paviršių nuvalykite dulkes ir nešvarumus. Jų nenuvalius gali atsirasti pelėsių ir kerpių. Kietą purvą valykite valikliu TEKNOCLEAN. Nuvalytą paviršių nuvalykite vandeniu suvilgyta kempinėle. Nenaudokite stiprių valiklių nes jie gali pažeisti lakuotą arba dažytą paviršių arba mediena gali pakeiti spalvą.

√ Paviršių nuvalę patikrinkite, ar jis nepažeistas. Jei yra mažų pažeidimų, juos tuoj pat padažykite, nulakuokite. Tokias vietas nušlifuokite, nuvalykite šlifavimo metu atsiradusias dulkes ir padenkite iš gamintojo gautomis medžiagomis. Naudokite aukštos kokybės akrilinį teptuką.

√ Dažytų ir lakuotų paviršių priežiūrai naudokite priemonę TEKNOVAX. Nulakuotas ar nudažytas paviršius turi būti išdžiuvęs. Naudojant šią priežiūros priemonę, paviršius pasidengia apsauginiu sluoksniu, kuris apsaugo nuo nešvarumų, lakuotas paviršius tampa elastingesnis ir blizgesnis. TEKNOVAX užtepkite minkšta kempinėle arba vientisa minkšta šluoste. Paviršiaus poliruoti nereikia.

√ Valiklį TEKNOCLEAN, dažus arba laką AQUATOP bei priežiūros priemonę TEKNOVAX saugokite nuo vaikų ir laikykite šiltoje aplinkoje. Jei priemonių pateko į akis, išplaukite jas švaraus vandens srove ir kreipkitės į gydytoją. Tuščius buteliukus išmeskite kartu su buitinėmis atliekomis.

√ Valiklį TEKNOCLEAN, dažus bei laką AQUATOP ir priežiūros priemonę TEKNOVAX galite įsigyti pas langų ir durų tiekėjus.

√ Valant gaminio stiklus nenaudokite cheminių medžiagų kurių sudėtyje yra acetono, benzolo. Kad gaminys lengvai varstytųsi lankstus bei užraktų mechanizmus patepkite mašinine alyva po vieną lašą į tepimui skirtus taškus. Tai rekomenduojama atlikti du kartus metuose.

Atsisiųsti instrukciją spausti čia

Montavimo schemos 

Montavimo schema 1

Montavimo schema 2

Montavimo schema 3